Vonios gyvatukai: kaip pasirinkti, kad netektų gailėtis?

By , in Namai on .

Vonios gyvatukai sutinkami kiekvienoje vonioje. Jie naudojami tiek norint išdžiovinti rankšluosčius, tiek suteikti voniai malonios šilumos. Tiesa, jei įsigijote būstą su gyvatuku, maža tikimybė, kad greitu metu jį keisite. Būtent dėl to, naujo gyvatuko pasirinkimas, atliekant kapitalinį remontą ar naujai įrengiant būstą, kelia nemažai klausimų. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad vėliau netektų gailėtis dėl prastai priimto sprendimo?

Kokios galios gyvatukas jums reikalingas?

Vienas svarbiausių kriterijų, renkantis vonios gyvatuką, yra jo galia. Tinkamai priimtas sprendimas užtikrins jūsų komfortą ir bus ekonomiškas pasirinkimas kasdienėje buityje. Gyvatuko galia priklauso nuo to, kokio dydžio yra jūsų vonios kambarys. Rekomenduojama vonios kambario plotą padauginti iš šimto, kad sužinotumėte optimalią jums reikalingo gyvatuko galią. Tiesa, jei vonioje įrengtas grindinis šildymas, gyvatuko galia turėtų būti gerokai mažesnė.

Vonios gyvatukai ir jų pajungimo tipai

Vonios gyvatukai skiriasi savo pajungimo tipo. Paprastai rankšluosčių džiovintuvai yra jungiami prie šildymo sistemos, tačiau dabar pasirinkimo galimybių yra gerokai daugiau. Ypatingo pirkėjų dėmesio sulaukia elektriniai gyvatukai, kuriuos patogu įjungti ir išjungti tada, kada jums norisi. Tiesa, paprastai elektriniai gyvatukai naudojami kaip papildomas šilumos šaltinis. Universalus sprendimas – kombinuoti gyvatukai, kurie šildymo laikotarpiu jungiasi prie šildymo sistemos, o vasaros metu naudoja elektrą, t. y. gyvatukai neskleidžia papildomos šilumos ir yra įjungiami tik tada, kada jums to reikia. Nors kombinuoti gyvatukai yra praktiškiausias pasirinkimas sezoniškiems Lietuvos orams, nepamirškite, kad tuo pačiu tai vienas brangiausių sprendimų.

Kokio dydžio gyvatukas jums reikalingas?

Gyvatukai, kas be ko, užima papildomą vietą vonios kambaryje. Šios įrangos dydis gali skirtis tiek dėl gyvatuko galios, tiek dėl dizaino sprendimų. Vis dėlto, jei jūsų vonios kambarys nėra didelis, gyvatuko matmenims turėtumėte skirti ypatingą dėmesį. Iš karto apskaičiuokite maksimalų rankšluosčių džiovintuvo plotį ir aukštį, kad sumontuota įranga netrukdytų kitiems vonios baldams ir jūsų patogumui.

Dizaino sprendimai

Šiandien vonios gyvatukai stebina savo dizaino galimybėmis. Prekyboje galite rasti įvairių formų ir spalvų gaminių, kurie nesunkiai taps išskirtiniu jūsų vonios kambario akcentu. Nors praktika rodo, kad didžiausio palankumo sulaukia standartiniai baltos spalvos, chromu padengti kopetėlių formos gyvatukai, rinkoje galima rasti ir stebinančiai unikalių sprendimų.