Visa tiesa apie genetinius tyrimus

By , in Prekės ir paslaugos on . Tagged width: ,

genetinis tyrimasverselJaunų mamyčių aplinkiniai vis dažniau klausia, ar jos yra pasidariusios genetinius tyrimus, kurie gali užtikrinti, kai pilve esantis vaikutis bus sveikas ir žvalus. Daugelis mamų pasimeta, kadangi mano, jog genetinis tyrimas reikalingas tik išimtinais atvejais. Visgi, dėl aplinkinių kalbų ir klausimų vis daugiau moterų nusprendžia, kad tokio tipo tyrimas yra reikalingas ir tikrai nepakenks. Ir mano teisingai. Gydytojai teigia, kad tai suteikia papildomą pasitikėjimą savimi ir užsitikrinimą, kad būsimi tėveliai padarė viską, kad jų vaikučių būtų pasirūpinta.

Pasirinkite geriausius genetikus

Pirmasis darbas, kurį reikia padaryti nusprendus, kad genetinis tyrimas jums yra reikalinga procedūra, tai susirasti specialistus, kurie teikia tokias paslaugas. Dažniausiai asmeninės moterų ginekologės gali rekomenduoti konkrečias įstaigas. Tuo pačiu ir būsimi tėveliai turėtų ieškoti tinkamiausios vietos pagal šiuos kriterijus.

  1. Įvertinkite kainoraščius. Kiek kainuoja genetinis tyrimas konkrečioje klinikoje.
  2. Pasiskaitykite kitų žmonių atsiliepimus, kurie jau naudojasi tam tikros įstaigos paslaugomis.
  3. Bendraukite su gydytoja. Svarbu, kad daktaras ir pacientas atrastų kontaktą.
  4. Pasidomėkite, kokiu būdu tyrimai yra atliekami.

Kokius tyrimus pasirinkti?

Genetiniai tyrimai gali būti invaziniai ir gali būti neinvaziniai. Prieš pasirenkant konkrečią procedūrą – svarbu klausyti gydytojos nuomonės, kuri gali patarti, kurie konkrečiai mamytei tinka labiausiai.

  • Neinvaziniai genetiniai tyrimai yra atliekami ultragarsu. Jo metu nustato kiek vaikučiui jau yra laiko ar jam gresia kokios nors problemos ir panašiai. Neinvaziniai tyrimai taip pat gali būti atliekami paimant kraujo. Šie tyrimai nėra tokie tikslūs, tačiau vistiek naudingesni lyginant su bet kokių tyrimų ignoravimu.
  • Invaziniai genetiniai tyrimai atliekami biopsijos būdu, tiriant vaisiaus vandenis. Šis tyrimas yra gana objektyvus ir jį atlikus galima sužinoti labai daug informacijos apie vaikučio sveikatą. Šis tyrimas yra labai tikslus, tačiau po jo mama gali jaustis gana nemaloniai, tad siūlome imtis visų profilaktikos priemonių. Jis rekomenduojamas tik tokiu atveju, jeigu mama yra rizikos grupėje.

JAV atliekami dar modernesni tyrimai, kurie iki šiol Europoje dar nėra prieinami. Visgi manoma, kad greitu metu genetinis tyrimas bus dar modernesnis. Tai reiškia, kur kas paprastesnis ir tuo pačiu gebantis suteikti 100 procentų objektyvią informaciją apie vaikutį.

Jeigu sulaukiu blogų rezultatų?

Kai kurie tėveliai bijo tirtis ir todėl, kad baiminasi, kad gali sulaukti blogų rezultatų. Nežinojimas – kur kas blogesnis pasirinkimas. Kur kas geriau atlikti tyrimus, kadangi daugeliui atveju galima prisidėti prie to, kad vaikutis gimtų sveikas ir laimingas. Dažnai dar jam esant gimdoje taikomas specialus gydymas, kuris padeda vaikui gimti sėkmingai. Tuo pačiu užtikrinama, kad mamai bus viskas gerai ir ji sėkmingai natūraliu būdu pagimdys savo vaikutį.

Genetinis tyrimas yra reikalingas jau vyresnio amžiaus mamoms, taip pat toms, kurių giminėje buvo apsigimimų arba psichinių ligonių. Atlikę tyrimus gali užsitikrinti, kad vaikas gims sveikas. Kad ir kokios paslaugos jums reikia – svarbiausia, kad ją atliktų profesionalai. Net ir veršelių supirkimas atrodo paprasta paslauga, tačiau labai svarbu, kad tikri specialistai suteiktų paslaugas.