Sraigtiniai transporteriai ir grūdinės kultūros

By , in Prekės ir paslaugos on .

Grūdų džiovinimo talpyklos ir saugyklos grūdinėms kultūroms yra būtinos. Daugelis neįvertina jų naudingumo ir laiko grūdus savo ūkiniuose pastatuose, kurie nėra skirti grūdams laikyti ar džiovinti. Todėl būtina yra atsakyti į klausimą, kodėl specializuotuose sandėliuose geriau laikyti grūdines kultūras negu namų sąlygomis?

Visų pirma, namuose laikant grūdus reikia užtikrinti sanitarines sąlygas, jų neužtikrinus, grūdai gali prarasti vertę. Taip pat svarbu palaikyti kuo mažesnę patalpos drėgmę. Drėgmė kenkia sausiems grūdams, po kurio laiko jie tampa drėgni, suminkštėja ir pradeda pelyti, kol galiausiai prasideda puvimas. Tokiu atveju jie tampa nebetinkami naudoti, tenka juos išmesti ir taip patiriami didžiuliai nuostoliai. Namų sąlygomis, t.y. savo sandėlyje juos labai sunku transportuoti. Grūdinių kultūrų perkėlimas tampa lėtu procesu, tenka rankomis, kibirais ar dar kokiais įrankiais juos semti ir pilti į maišus, kurie jau kraunami į priekabą, o tada jau vežami į kitą paskirties vietą. Specializuotuose sandėliuose grūdai prižiūrimi labai atsakingai. Iš pradžių jie laikomi džiovinimo talpose, dar vadinamuose bokštuose. Vėliau sraigtiniai transporteriai juos perkelia į kitus bokštus, kuriuose jie jau laikomi visą žiemą iki kitos sėjos arba laikomi tol kol grūdų savininkas juos parduoda. Toks grūdų saugojimas yra labai patogus, nes nereikia rūpintis grūdų džiovinimu. Laiko atžvilgiu tai yra efektyvus ūkininkų pasirinkimas. Dalis žmonių dar vis galvoja, kad grūdinių kultūrų džiovinimo ir saugojimo paslauga yra brangi, bet tai netiesa. Lietuvoje šią paslaugą teikia labai daug įmonių, kurios yra siejamos su žemės ūkiu. Svarbiausia pasinaudoti šia paslauga, kad laiku būtų grūdai išdžiovinti. Net jeigu ir nenorite jų laikyti sandėlyje, verta pasinaudoti džiovinimo paslaugomis, nes patys tinkamai galite neišdžiovinti, tam reikia specialių sąlygų, o jas sudaryti tikrai sudėtinga.

Taigi, grūdų džiovinimo talpyklos ir saugyklos yra daug pranašesnės nei namuose tokio tipo įrengtos saugyklos. Visų pirma patogumas ir greitumas, o antras dalykas kokybė. Kokybiškai išdžiovintus grūdus galima pardavinėti, naudoti savo reikmėms ar laukti kito sėjos sezono ir juos pasėti, kad atneštų vėl naują derlių.