Socialinių šeimų problemos. Su kokiais sunkumais susiduriama dažniausiai?

By , in Prekės ir paslaugos on .

Lietuvoje yra ne vienas pagalbos centras socialiai remtinoms šeimoms. Taip pat joms padeda ir įvairūs nevalstybiniai – privatūs centrai, organizacijos ir pačios savivaldybės, bet su kokiais sunkumais tos šeimos susiduria dažniausiai ir kaip galima joms padėti?

Tikriausiai ne vienas žino ir mano, kad dažniausios socialinių šeimų problemos kyla dėl per dažno alkoholio vartojimo. Kodėl taip atsitinka? Dėl tų pačių socialinių įgūdžių trūkumo, ir, galbūt, nuskambės naiviai, bet iš kartos į kartą šios problemos persiduoda. Ir čia nėra jokios mistikos, taip yra todėl, kad jei vaikai mato girtaujančius tėvus, tai yra mato, kad jų tėvų pagrindinė veikla yra alkoholinių gėrimų vartojimas – nenuostabu, kad užaugę jie darys tą patį ir savo vaikams perduos tą pačią, kabutėse, išmintį. Taigi, visų pirma reikėtų pradėti nuo to, kad socialinės šeimos atsiranda dėl socialinių įgūdžių trūkumo ir per dažno alkoholio vartojimo artimoje aplinkoje.

Kitas socialinių šeimų modelis yra nepriteklius. Lietuvoje yra tikrai ne viena šeima, kuri, kad ir kaip stipriai stengtųsi, vis tiek patiria šiokį tokį nepriteklių ir sunkiai išsilaiko. Jie daug dirba, tėvai dažnai turi net po kelis darbus, todėl negali daug dėmesio skirti savo vaikams. Tokiu atveju, dažniausiai, vaikai linksta į nusikalstamą veiklą arba kokią nors nelegalią veiklą, pavyzdžiui, narkotikų vartojimą. Kadangi tėvai yra per daug užimti, jie negali sukontroliuoti savo vaikų ir dažnai net nepastebi, kad problema egzistuoja. Vaikas pradeda vis prasčiau mokytis, galbūt, daryti nusikaltimus ir šeima tampa socialinių šeimų sąraše.

Taip pat yra socialinių šeimų rūšis, kur, dažniausiai, mama viena augina atžalas. Priežastys kodėl taip yra gali būti labai įvairios – smurtas artimoje aplinkoje, mirtis ar dar kiti nesutarimai. Išsamesnę statistiką ar duomenis galėtų pateikti Skyrybų Centras (http://skyrybucentras.lt), į kurį per metus Lietuvoje kreipiasi daugybė porų. Tačiau socialinėse šeimose dažniausiai skyrybų neprireikia – neretai tokiose šeimose vaikai atsiranda nesudarius oficialios santuokos, taigi ir ištuokti nėra ką tokiu atveju.