Savaitgalis sostinėje. Ką svarbu žinoti grupėms?

By , in Laisvalaikis on .

Autobusai Vilniuje

Tiems, kurie gyvena užmiestyje ar kituose miestuose nei Lietuvos sostinė Vilnius visuomet malonu ir įdomu aplankyti vieną didžiausių Lietuvos miestų. Na, nesąžininga sakyti, kad įdomu Vilnių aplankyti tik tiems, kuri jame negyvena, juk miestas nuolat plečiasi ir keičiasi, todėl net ir pačio miesto gyventojams yra malonu ir smagu pasivaikščioti miesto gatvėmis ir stebėti progresą vykstantį didmiestyje. Bet grįškime prie, sakykime, turistų. Ką Vilniuje verta aplankyti, nuveikti ir kaip tai padaryti grupėms?

Jei esate iš kito miesto ir nuspręndėte pažymėti kažkokią svarbią progą, pakeisti aplinką ar tiesiog smagiai praleisti laiką Vilniuje su draugais, šeima ar tiesiog didele žmonių grupe, visų pirma jums greičiaisiai reikės transporto. Autobusai Vilniuje (http://www.autotransa.lt/) važinėja dažnai, o savaitgaliais ir naktimis, taip pat, be autobusų yra taxi paslaugos bei troleibusai, tačiau didelėms žmonių grupėms, ypač, jei jau yra suplanuotas maršrutas, geriausiai patartina yra išsinuomoti autobusą ar mikroautobusą, kad kelionė taptų paprastesnė. Juk dideliame mieste ir su didele žmonių grupe naujoje aplinkoje susigaudyti yra tikrai nelengva, o ir laiko tai kainuoja, todėl geriausia paslauga dideliai žmonių grupei yra nuoma, autobuso nuoma.

Išsinuomavę trasporto priemonę galite pradėti žvalgytis. Pats populiaraisias lankytinas taškas sostinėje yra Gedimino pilis. Deja, bet dėl kalno šlaito šiuo metu lankyti pilį yra draudžiama, bet bent iš apačios, nuo Katedros aikštės į ją galėsite pažvelgti.

Tuo pačiu galima aplankyti ir pačią Katedrą ar šalia esančius valdovų rūmus. Įėjimas į valdovų rūmus yra apmokestintas, tačiau jei pirksite bilietus grupei, tai turėtų jums suteikti papildomas nuolaidas.

Taip pat nepamirškite aplankyti ir senamiesčio, kuris turi įspūdingą istoriją. Geriausia šiam maršrutui būtų užsisakyti gidą, kuris galės papasakoti įdomių ir negirdėtų istorijų apie Vilnių, įvairias jo vietas bei nuvesti ten, kur paprastai turistai nesilanko. Su gido pagalba nepamirškite aplankyti ir atskiros, Vilniuje esančios Respublikos – Užupio respublikos. Tai menu pulsuojantis sostinės rajonas esantis kitąpus upės, jame rasite ne tik jaukių vietelių, bet ir visai kitą atmosferą, kuri būdinga tik tam rajonui.