Pamaininis darbas – suderinamas su asmeniniu gyvenimu?

By , in Verslas on .

Net jei ir dirbate pamaininį darbą, galite gerai išsimiegoti, trykšti energija, sveikai maitintis ir būti patenkinti gyvenimu.

Tyrimai rodo, jog vis daugiau žmonių pasaulyje ir Lietuvoje patiria tokių išbandymų. Pamaininių darbuotojų esama nuo vienos ketvirtosios iki vienos trečiosios visų dirbančiųjų. Juk sveikatos sritis, ir kitos bet kuriuo paros metu dirbančios skubios tarnybos, ir įvairiausios gamybos sektoriai, ir turizmo bei paslaugų įmonės – visi siūlo darbo vietas, neįtelpančias į paprastą darbo dieną nuo aštuonių iki penkių, pirmadienį – penktadienį.

Jei šiuo metu jus domina pamaininis darbas, apsilankykite randu.lt darbo skelbimų puslapyje, kuriame galite rasti jums aktualių darbo pasiūlymų.

Gera žinia ta, kad dirbti nestandartiniu laiku ir kokybiškai pailsėti tikrai įmanoma. Ypač, jei išmoksite gerai planuoti laiką ir protingai žiūrėsite į tai, ką darote. Privalu prisiminti, kad turite investuoti į save. Turite išmokti vesti save į priekį. Tai reiškia – rasti savo stiprybių, vertybių ir turėti gyvenimo viziją. Reikia įžvelgti, kiek daug savęs galite duoti darbe, asmeniniame gyvenime ir kiek laiko jums reikia pasirūpinti savimi. Tai – kelionės pusiausvyros link pradžia.

Svarbu nenutolti nuo šeimos bei draugų. Paprašykite sutuoktinio, draugo/draugės, kolegos/kolegės paramos ir, kai reikia, ieškokite kompromisų. Dirbant svarbu turėti supratingus kolegas. Jei dirbate naktinėmis pamainomis, svarbu tiek jums padėti kolegoms, jei jiems sunku, tiek kolegoms padėti jums, jei jaučiatės blogai. Žinoma, jog organizmas sunkiai susidoroja su darbu, kai tuo metu turėtų miegoti.

Žinoma, kad dėl darbo tenka praleisti daug svarbių šeimos įvykių, tokių kaip tėvų susirinkimai, vaikų šventės ir pan. tačiau nereikia savęs dėl to griaužti. Jei negalite jūs – tai padarys jūsų antroji pusė, draugas/draugė.

Galiausiai, juk net darbas pamainomis yra tam tikra rutina. Galbūt žmonės kelias dienas nemato savo vaikų, šeimos, nekalbant apie tai, kad neapkamšo jų prieš miegą, bet tada turi tris ar keturias laisvas dienas, per kurias kartu ruošia pamokas, eina pasivaikščioti, leidžia laiką kartu. Tikrai galima rasti teigiamų pliusų.

Artimieji – svarbi mūsų gyvenimo dalis. Jei dirbate toliau nuo namų ir dažnai išvykstate kelioms dienoms, vertėtų kasdien jiems paskambinti. O kai turite virtinę laisvų dienų, aplankykite artimuosius.

Kaip rasti pusiausvyrą?

Prabudus svarbu sočiai pavalgyti. Dažnai pamaininių darbuotojų organizmas išsiderina ir jie nebežino, kada yra alkani, arba kada derėtų nustoti valgyti. Pasiimkite sveiko, namie ruošto maisto į darbą ir planuokite maisto ruošą į priekį. Juk likučiai nuo šeimos pietų gali būti puiki vakarienė.

Nepamirškite sportuoti, net jei jaučiatės visiškai be jėgų.

Prisiverskite išsimiegoti. Miegas dieną prieštarauja natūraliems organizmo ritmams. Tad reikia kaip įmanoma sumažinti aplinkos trikdžius – išjungti telefoną, užsitraukti storas užuolaidas, naudoti ausų kimštukus.

Mėgaukitės teigiamais pranašumais. Darbas netradicinėmis valandomis turi savų privalumų. Galite užsiimti daugeliu dalykų, kai kiti sėdi darbe.