Mūsų laisvalaikis turėtų būti turiningas

By , in Laisvalaikis on .

Zemakaina

Kaip bebūtų gaila, tačiau dalis šiuolaikinio jaunimo neturi jokių užsiėmimų. Ir nėra ko abejoti, kad tai yra labai opi problema. Dėl šios priežasties kuriasi įvairios visuomeninės organizacijos ir viešosios įstaigos, kurios stengiasi skatinti jaunimo užimtumą, pasirūpinant jų turiningu laisvalaikiu. Be abejo, tai tikrai nėra lengva užduotis – atsižvelgiant ir į tai, kad visų pirma turiningo užimtumo turi norėti pats jaunimas. Kaip ir bet kurioje kitoje srityje, čia taip pat egzistuoja lygiai tie patys dėsniai – jei paauglys nenorės, jis tikrai nesutiks su jam peršamomis ir siūlomomis idėjomis. Todėl reikia pasiūlyti labai daug skirtingų variantų, kurie suteiktų galimybę išsirinkti vieną ar net kelias priimtiniausias laisvalaikiui tinkančias veiklas. Kita vertus, nereikėtų suprasti klaidingai. Kalbama tikrai ne apie visus paauglius. Reikia pripažinti, kad dažniausiai jaunimas būna labai išradingas, todėl randa būdų praleisti savo laisvą laiką taip, kad tobulėtų ir kartu linksmintųsi saugiais ir sveikais būdais.

Pastaruoju metu pastebima, kad labai sparčiai populiarėja įvairios sporto šakos, kuriomis galima užsiimti ir pačiame mieste. O tai yra labai aktualu šiuolaikiniam jaunimui. Pavyzdžiui, dalis jaunimo renkasi „Penny board“, kiti važinėja paspirtukais, dviračiais, riedučiais, įprastinėmis riedlentėmis, riedžiais ir kt. Ir tai tik keletas iš daugybės įvairių galimų pasirinkimų. Todėl vien šie pavyzdžiai rodo, kad kiekvienas iš mūsų turime didelę laisvę rinktis – tereikia turėti noro ir entuziazmo.

Kita vertus, kai kalbame apie laisvalaikį ir užimtumą, tikrai nereikėtų susitelkti vien tik į jaunimą. Panaši problema, kuri buvo minėta straipsnio pradžioje, yra būdinga ir suaugusiųjų tarpe. Tai reiškia, kad neretai žmonės nemoka tinkamai paskirstyti savo laiko, todėl laisvą laiką leidžia labai neturiningai ir neprasmingai. Be abejo, tam labai didelės įtakos turi konkretaus tikslo nebūvimas. Jei žmogus neturi hobių ar konkrečių tikslų ir norų, nėra ko abejoti, kad ir tokio žmogaus laisvalaikis bus kur kas prastesnis. Todėl jei ir jūs šiuo metu susiduriate su tokia pačia problema, galbūt verta pagalvoti apie savo gyvenimo pokyčius?

Tai reiškia, kad pirmiausia jums reikėtų suprasti, kas jus stabdo nuo pokyčių. Galbūt jūs pernelyg ilgai užsisėdėjote vienoje vietoje ir dabar net nenutuokiate nuo ko reikėtų pradėti, kad viskas pasikeistų teigiama linkme? Tai pakankamai dažna situacija, todėl jei ir jums ji nėra svetima, stenkitės į savo dienotvarkę įtraukti daugiau aktyviam laisvalaikiui priskiriamų sprendimų. Pavyzdžiui, po sunkios darbo dienos neatsigulkite priešais televizorių – tai tikrai nėra tinkamas poilsio būdas. Vietoje to įsigykite sporto klubo abonementą arba jei tokios vietos jūsų nežavi ir neatitinka jūsų charakterio, galite pasirinkti ilgesnius pasivaikščiojimus gryname ore. Žinoma, jei ir tai jūsų nevilioja, pagalvokite, ką galėtumėte nuveikti su savo artimais žmonėmis. Įprastai drauge galima nuveikti kur kas daugiau, todėl jei veiksite ne vieni, anksčiau ar vėliau tikrai rasite jums priimtinų laisvalaikio praleidimo būdų.

Taip pat nereikia pamiršti, kad dažnai nuo teigiamų gyvenimo pokyčių mus stabdo mūsų dabartinis gyvenimo būdas, kuris būna priešingas sveikai gyvensenai. Pavyzdžiui, jei kasdien vartojate nesveiką ir greitą maistą, nesirūpinate pakankamu fizinio aktyvumo lygiu, turite vienokių ar kitokių žalingų įpročių, patiriate didelį stresą – puikiai suprantama, kad būsite prastesnės nuotaikos, jums bus sunkiau įžvelgti perspektyvas, neturėsite noro judėti pirmyn ir imtis pokyčių. Todėl jei visą tai pakeisite, galiausiai tikrai pastebėsite akivaizdžius teigiamus rezultatus.