Modemai

By , in IT on .

Modemas yra įrenginys, kuris moduliuoja užkoduotą skaitmeninį signalą, sustiprina ir išsiunčia. Modemas taip gali ir priimti signalą, kurį vėliau demoduliuoja išskiriant moduliuotą signalą nuo nešlio ir tokiu būdu signalas yra dekoduojamas. Modemuose gali būti naudojamos įvairios priemonės, skirtos perduoti analoginį signalą, tokios kaip pavyzdžiui šviesos diodai ar radijo antenos.

ModemaiModemų rūšių,  tačiau dažniausiai yra  naudojami tie modemai, kurie kompiuterio skaitmeninius duomenis paverčia į moduliuotą elektrinį signalą ir perduodą jį telefono laidais, o paskui šis signalas yra demoduliuojamas kito modemo imtuvo dalyje atkuriant skaitmeninius duomenis. Modemai pagrinde yra klasifikuojami pagal maksimalų duomenų kiekį, kurį gali persiųsti per tam tikrą laiko tarpą, dažnai tai yra išreiškiama bitais per sekundę arba baitais per sekundę. Modemai taip pat gali būti klasifikuojami pagal simbolių perdavimo greitį, kuris yra išreiškiamas baudais per sekundę.

Šiuo metu dažniausiai naudojami yra plačiajuosčiai modemai. Plačiajuosčiai modemai gali būti pritaikyti mobilių telefonų sistemoms, tokioms kaip GPRS, UMITS, HSPA, EVDO, WiMax. Šie modemai kartais dar kartais yra vadinami belaidžio ryšio modemais. Belaidžio ryšio modemai gali būti integruoti nešiojamuose kompiuteriuose, ar kituose prietaisuose, arba prie šių prietaisų belaidžio ryšio modemai yra prijungiami išoriniu būdu. Išoriniai modemai gali būti kaip prijungiamosios kortelės, kaip USB modemai mobiliajam plačiajuosčiam radijo ryšiui, arba kaip  tinkliniai maršrutizatoriai. USB belaidžio ryšio modemai naudoja USB prievadą vietoj asmeninio kompiuterio kortos arba greitosios kortos lizdo. USB modemai naudojami mobiliajam interneto ryšiui užtikrinti. Skirtumas tarp tinklinio maršrutizatoriaus ir belaidžio ryšio modemo yra tas, kad prie tarp tinklinio ryšio maršrutizatoriaus gali prisijungti daugybė žmonių, o modemai yra sukurti tik tai vienam prisijungimui.

Šiuo metu pasaulyje modemų pasiūla yra labai didelė, juos gamina daugybė kompanijų, todėl jų kaina nėra didelė. Tačiau vis tiek prieš perkant reikėtų pasidomėti ir tiksliai žinoti kokio modemo jums tiksliai reikia, bet jeigu nesate tuo tikri, labiausiai patartina kreiptis į pardavėjus konsultantus, kurie būtinai jums patars ir padės išsirinkti tinkamiausią variantą.