Medienos gaminių pasirinkimas Lietuvoje

By , in Namai on .

Mediena yra ekologiška statybų ir namų apdailos medžiaga, kuri visuomet išlieka madinga ir itin paklausi. Be to darbas su mediena, anot specialistų, visuomet atveria galimybes kūrybiškumui ir naujų idėjų įgyvendinimui. Juolab, kad medienos gaminių kainos ir medienos gaminių pasirinkimas Lietuvoje turi teigiamų atsiliepimų ir daug privalumų.

Tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis medienos gaminius mūsų šalyje? Lietuvos rinka gali pasiūlyti išties įspūdinga medienos gaminių asortimentą. Visgi, žinoti, kokia mediena reikalinga konkrečiu statybų atveju, visuomet pravartu.

Pirmiausia – kuo mediena yra brandesnio amžiaus, tuo jos kokybė geresnė. Pati geriausia mediena bus vidiniuose apmirusiuose sluoksniuose. Čia ji yra lyg ir užsikonservavusi ir gana atspari įvairiausiems biologiniams užkratams.

Lentos ir tašai Lietuvos rinkoje dažniausiai siūlomi radialinio ir tangentinio pjovimo. Verta žinoti, jog radialinio pjovimo mediena yra gerokai kokybiškesnė. Tokio pjovimo lentos mažiau keičia parametrus, geometriją ir yra labiau atsparios pelėsiui bei grybeliui. Tačiau jų išeiga iš rasto yra gerokai mažesnė, tad toks gaminys visuomet bus šiek tiek brangesnis.

Tangentinio pjovimo lentos yra linkę keisti geometriją. Tačiau tai nereiškia, jog tokios lentos bus visiškai nekokybiškos. Jų žemesnė kaina ir profesionalus meistrų darbas gali garantuoti puikius ir ilgaamžius statybos darbus.

Medienos gaminių kategorija ir kaina labai priklauso nuo pačios medienos šakotumo. Kadangi konstrukcinei medienai naudojami brandaus amžiaus medžių rąstai, medžiagos šakotumas visai nėra didelė problema. Tad galima drąsiai teigti, jog medienos gaminiai Lietuvoje yra tikrai aukštos kokybės. Tačiau bet kokiu atveju, rinkdamiesi medienos gaminius, nevenkite jų apžiūrėti prieš įsigijimą. Nepamirškite paklausti, kokia yra medienos klasė.  Savo gerą vardą ir klientų lojalumą vertinančios įmonės darbuotojai  padės išsirinkti pačius tinkamiausius medienos gaminius  jūsų konkretiems poreikiams.