Laidojimas – ką būtina žinoti?

By , in Prekės ir paslaugos on .

Mirtis visada ištinka nelauktai ir nepasiruošus. Dažniausiai bazines žinias lyg ir turime, bet kai susiduriame su iššūkiais tikrovėje, tenka pasukti galvą bei nemažai žinoti. Tad verta pasidomėti jau dabar, ko gali prireikti laidojant artimą ar padėti į tokią padėtį pakliuvusiam artimajam, galbūt draugui ar kolegai.

Organizuoti laidotuves visų pirma yra labai sunku psichologiškai. Tenka su mirties faktu supažindinti artimuosius, kas visada yra skaudžiausia. Visa kita bus jau mažesni, bet ne mažiau svarbūs darbai. Jei esate labai užimti arba nenorite patirti dar daugiau skausmo organizuojant laidotuves, tuomet verta bus kreiptis į laidojimo paslaugas teikiančią įmonę. Jų rinkoje yra tikrai ne viena. Teikiamos laidojimo paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir beveik visuose kituose Lietuvos miestuose.

Taigi pagrindinis fiksuojamas faktas mirus artimajam yra jo mirties vieta. Turite žinoti, kur tai nutiko. Jei mirtis ištiko ligoninėje, viskas gali būti paprasčiau, nes čia dirba medikai profesionalai ir tikrai Jums padės visais rūpimais klausimais, susijusiais su laidotuvėmis. Jie galės iškart išrašyti mirties liudijimą. Jeigu bus poreikis, gali būti atliekama ir teismo ekspertizė. Tada mirties liudijimą išduos teismo medicinos darbuotojai.

Jeigu velionį mirtis ištiko namuose ar kitoje vietoje, iš karto paskambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112. Jokiais būdais kūno nejudinkite ir nelieskite, kol nesulauksite medikų brigados. Kai tik medikai atvyks, galės profesionaliai konstatuoti mirtį. Jie išduos laikinąją medicininę pažymą, kurią Jums reikės pateikti šeimos gydytojui. Pastarasis galės išrašyti mirties liudijimą. Išdavus mirties liudijimą civilinės metrikacijos skyrius automatiškai užregistruos žmogaus mirtį. Primename, jeigu asmuo mirė viešoje vietoje, tai būtina iškviesti ne tik medikus, bet ir policijos pareigūnus.

Profesionaliai mirusiojo kūną transportuoti gali įmonė, kuriai laidojimas yra kasdieninis darbas. Svarbu, kad tokia laidojimo paslaugų įmonė turėtų higienos normas atitinkančias patalpas velionio kūno laikymui, paruošimui bei šarvojimui.

Atlikus formalumus, seks sekantis žingsnis – šarvojimas. Turėsite nuspręsti, ar kūnas bus laidojamas įprastai, ar visgi rinksitės vis labiau populiarėjantį kremavimą. Teks apsispręsti, kiek truks šarvojimas bei kurią dieną įvyks laidojimas.