Kuo įžymi Belgija ir Briuselis?

By , in Laisvalaikis on . Tagged width: ,

pigūs skrydžiai į Briuselį

Skrydis į Briuselį šokolado, alaus ar keptų bulvyčių mėgėjams gali būti tikras svajonių išsipildymas.Šis prabangus Belgijos miestas yra garsus būtent šiais produktais ir patiekalais. Tačiau Belgija ir Briuselis slepia dar daugiau paslapčių, kurios žinomos ne kiekvienam.

  1. Dvi belgiškų vaflių rūšys. Kiekvienoje Belgijos vietovėje išgirsite apie unikalius tik jai priklausančius vaflių receptus. Belgai daro įvairių formų ir storio vaflius – tiek storus ir purius, tiek traškius, apvalius, kvadratinius ir t.t. Yra dvi pagrindinės vaflių rūšys – Briuselio ir Lježo. Pastarieji – tai kieti, apvalios formos vafliai su karamelizuotu cukrumi. Briuselio vafliai – minkštučiai, stačiakampio formos vafliai patiekiami su cukraus pudra ir vaisiais ar plakta grietinėle.
  2. Šokolado gausybė. Ar žinojote, jog Belgija taip garsėja šokoladu, kad vien Briuselio oro uoste yra parduodama daugiau šokolado negu bet kurioje kitoje pasaulio vietoje?
  3. Briuselio kopūstai tikrai kilę iš Belgijos ir Briuselio apylinkėse yra auginami jau daugiau kaip 400 metų.
  4. Belgijoje skaičiuojama apie 800 vietinio alaus rūšių.
  5. Belgai yra vieni liberaliausių europiečių. Čia 2002 buvo legalizuota eutanazija, o 2003 – gėjų santuokos.
  6. Belgija taip pat išsiskiria lygybe tarp lyčių – pagal 2007 metų duomenis, čia buvo mažiausias vyrų ir moterų algų skirtumas Europoje po Maltos.
  7. Belgijoje yra pats aukščiausias išsilavinimo lygis. Taip turbūt yra todėl, kad iki 18 metų vaikams yra privalomas mokymasis švietimo įstaigose.
  8. Po Kanados, Belgija yra antra daugiausiai pilietybių suteikianti šalis pasaulyje. 15 procentų šalies gyventojų yra atvykėliai iš kitų šalių.

Skrydis į Briuselį gali tapti tikra ekskursija po visą Belgijos istoriją ir kultūrą. Briuselyje yra daugybė puikių restoranų ir barų, kuriuose išragautumėte vaflius ar alų, o miesto muziejuose susipažintumėte su šalies kultūra. Nustebinkite savo artimąjį ir padovanokite pigų lėktuvo bilietą į Briuselį jau šiandien. Norite pamatyti daugiau Belgijos miestų? Tai padaryti galite jau šį pavasarį, vasarą ar bet kuriuo kitu metu, įsigydami pigų skrydį į Belgiją bei gražiausius jos miestus.