Komercinės patalpos Vilniuje: nuomotis ar pirkti?

By , in Verslas on .

Verslo nekilnojamojo turto pirkimas yra didelis įsipareigojimas, todėl svarbu atidžiai apsvarstyti, ar nekilnojamojo turto nuoma gali būti geresnis pasirinkimas jūsų verslui. Komercinių patalpų nuoma gali suteikti daugiau lankstumo jūsų verslui augant. Jūs nesate pririštas nuosavybės teise ir paprastai galite susitarti su patalpų savininku dėl jums reikalingos nuomos sutarties trukmės arba į nuomos sutartį įtraukti tam tikras sąlygas. Tai leis jums nutraukti nuomos sutartį (paprastai tam tikrą dieną), jei, pavyzdžiui, norite persikelti į kitas patalpas ar tiesiog yra kita priežastis. Komercinės patalpos Vilniuje turi didelį pasirinkimą abejais atvejais. Nepaisant to ar nuspręsite pirkti ar nuomotis, tikrai rasite  jums labiausiai patinkantį variantą.  Šiai dienai komercinės patalpos Šnipiškių rajone yra vienos populiariausių. Šnipiškėse yra įsikūrusios svarbiausios miesto valstybinės įstaigos, taip pat verslo ir prekybos bendrovės, pagrindinių bankų būstinės ir lyderiaujančios bendrovės.

Finansiniu požiūriu nekilnojamojo turto nuoma gali būti naudinga verslui. Išankstinės patalpų nuomos išlaidos dažnai yra palyginti mažos. Kartais taip pat gali tekti sumokėti kelių mėnesių ar net pusės metų užstatą. Tačiau paprastai nuoma reikalauja mažiau kapitalo nei verslo nekilnojamojo turto pirkimas, neinvestuojant grynųjų pinigų, kuriuos būtų galima panaudoti kitur versle. Jei nuomojatės savo verslo nekilnojamąjį turtą, jums nekyla palūkanų normos, nors jūsų nuoma gali periodiškai kilti dėl nuomos peržiūros. Prieš pasirašydami nuomos sutartį, visada patikrinkite, kaip peržiūrima nuomos kaina. Peržiūrėkite verslo nuomos sutartis: nuomos mokėjimas ir nuomos apžvalgos.

Žinoma, jūs būsite mažiau atsakingi už pastatą, jei nuomojatės, o ne perkate komercines patalpas, nors tai priklausys nuo jūsų nuomos sąlygų. Kaip nuomininkas galite būti atsakingas už remontą ir priežiūrą pastato viduje, tačiau tikėtina, kad išorės priežiūra teks nuomotojui, ypač daugiaaukščiuose pastatuose. Atminkite, kad pagal nuomos sutartį gali tekti sumokėti aptarnavimo mokestį.

Svarstant savo galimybes dėl komercinių patalpų, svarbu apgalvoti, kad jums labiau tinkama. Ar norite trumpalaikių įsipareigojimų? Tuomet nuomos sutartis, jums bus parankus sprendimas. Jeigu norite investuoti į savo įmonės gerovę, galite priimti ilgalaikį sprendimą ir įvertinti nekilnojamojo turto įsigijimo galimybes. Vienu ir kitu pasirinkimu yra savi pliusai ir minusai, kuriuos reikia apsvarstyti.