Kokį telefoną pirkti jums?

By , in IT on .
Ismanieji telefonai

Tendencijos Lietuvoje ir pasaulyje yra tokios, kad žmonės ima vis dažniau keisti išmanųjį telefoną. Jeigu prieš gerą dešimtmetį telefonas žmogui tarnaudavo tikrai ilgai, tai dabar, kone kasmet ar kas du metus pasidarė įprasta „atsinaujinti“. Sparti pažanga bei besikeičiančios tendencijos skatina vartotojus pirkti naujus telefonus. Tačiau čia mes norėtume pakalbėti ne tik apie madų vaikymąsi, o labiau apie pirkimą iš reikalo. Jeigu jūsų dabartinis telefonas nebepatenkina poreikių, vargina arba stringa, tada reikia rimtai pasvarstyti naujo įrenginio įsigijimą. Šie patarimai padės tai atlikti teisingai!

Naujas išmanusis nebėra vien prabangos prekė

Jeigu seniau buvo manoma, kad turėti  mobilųjį telefoną – prabanga, o geresnis telefonas buvo įperkamas tik pačių aukščiausių sluoksnių atstovams, tai dabar be mobiliojo gyvena tik labai maža dalis žmonių. Tai yra kone būtinas įrankis komunikacijai, darbui, verslui ir visam žmogaus privačiam bei profesiniam gyvenimui apimti.

Nebūtinai reikėtų vadovautis tomis nuomonėmis, kurios skatina pirkti tik patį paprasčiausią telefoną, nes jo užteks skambučiams ir žinutėms. Dabar telefonai gali daryti profesionaliems fotoaparatams ir kameroms prilygstančią vaizdo medžiagą, o adaptuota programinė įranga leidžia kurti prezentacijas, braižyti ir dailinti. Reikia rinktis tokį telefoną, kuris jūsų nenuvils.

Ko jūs patys tikitės iš įrenginio?

Ar jums reikia didelio ekrano, tinkamumo žaidimams ar pačios geriausios kameros? Yra ne vienas techninis aspektas, kuriuo išmanieji telefonai skiriasi vienas nuo kito. Svarbu, kad jūs pats, būdami vartotojai gebėtumėte bent minimaliai suprasti, kuo skiriasi tam tikri techniniai parametrai bei kaip jie keičia naudojimo patirtį.

Jeigu norite kuo geresnės nuotraukų ir video kokybės, turite būti susipažinę su apertūros įverčiu (žymimas f), megapikselių (ne)svarba, keleto kamerų privalumais prieš vieną bei rezoliucijomis. Jeigu kalbėsime apie išmaniojo veikimo greitį, reikėtų sekti technologijų naujienas bei žiūrint į pagrindinę mikroschemą (procesorių) ir RAM (operatyviosios atminties) dydį palyginti ar telefonas atitinka naujausių flagmanų iškeltus standartus, ar ne ir t.t.

Pats naujausias ir karščiausias ar kiek senesnis bei efektyvus?

Neretai pirkėjai nusprendžia, kad būtina pirkti patį naujausią išmanųjį. Jų manymu visi naujausi telefonai yra patys geriausi. Pvz. telefonas, kuris pasirodė prieš mėnesį automatiškai bus geresnis už tą, kuris ant prekystalių atkeliavo prieš 11 mėnesių. Tai nebūtinai bus tiesa ir geriausi telefonai neprivalo būti naujausi.

Pasitaiko ne vienas atvejis, kada didelių revoliucijų rinkoje nenutinka, nauja technika dar nebūna panaudota ir skirtumai tarp senesnio bei naujesnio telefono išlieka daugiau kosmetiniai nei esminiai techniniai. Pvz. iPhone XS ir iPhone 11 skiriasi ganėtinai mažai, tad būtų galima daryti išvadą, kad kainos ir kokybės santykiu XS – geresnis pasirinkimas.

Refurbished modelis?

Ar žinote kažką apie atnaujintus/atrestauruotus telefonus, dar vadinamus Refurbished? Tai yra jau naudoti mobilieji telefonai, kurie vėliau buvo atrestauruoti atnaujinant jų išvaizdą ir pakeičiant susidėvėjusias dalis.

Tokie įrenginiai kainuoja gerokai mažiau nei visiškai naujas analogiško modelio telefonas, tačiau turite pasverti riziką bei minusus, kurie iškyla įsigijus naudotą telefoną.