Kodėl svarbu gydyti dantų kanalus?

By , in Sveikata, grožis on .

Labai nedaug laimingųjų gali pasigirti tuo, kad niekada neteko patirti danties skausmo. Tai iš tiesų nutinka labai retai ir labai nedaugeliui žmonių. Tiesa, dantų skausmo išvengti paprastai pavyksta tiems žmonėms, kurie nuo pat mažens tinkamai prižiūri savo dantis, reguliariai lankosi pas odontologą.

Pas odontologus profilaktiškai rekomenduojama lankytis maždaug kas pusę metų. Tokiu būdu, periodiškai atliekant dantų priežiūrą, dantų gedimai pastebimi anksti ir iškart sutvarkomi. Tai padeda išvengti rimtesnių dantų ligų ir dantų skausmo. Deja, bet profilaktiškai odontologijos kabinete lankosi tikrai ne visi. Daugelis ignoruoja net ir pirminius simptomus ir atkeliauja į odontologijos kliniką tik tuomet, kai jaučia dantų skausmą. O dar blogiau – kai susidaro dantų kanalų uždegimas ar infekcija.

Dantų kanalų infekcija dažniausiai ir yra uždelsto negydymo pasekmė. Todėl juos reikėtų sutvarkyti iki tol, kol nėra uždegimo – vos pajutus pirmuosius simptomus: jautrumą ar maudimą, danties patamsėjimą, patinimą. Dažniausiai tai baigiasi po dantimi atsiradusiu pūliniu ar ant dantenų atsiradusia fistule.

Šiuolaikinių technologijų dėka dantų kanalų gydymas mikroskopu yra modernus ir visiškai nebauginantis. Todėl endodontinio gydymo nėra reikalo vengti ir juo labiau delsti. Negydomi kanalai patys neužgyja, tačiau pridaro nemažai bėdų, o jų gydymas vėliau užtrunka ilgiau ir kainuoja brangiau.

Dar gydymo pradžioje atveriamas dantis, pašalinamos senos plombinės medžiagos, jeigu jos yra, išvalomi kanalai ir pradedamas jų gydymas. Dantų kanalai gydomi tol, kol nebelieka pūlinio ir kol dantis nebelieka jautrus. Neretai infekcijai gydyti yra paskiriami antibiotikai. Tuomet kanalai naujai užpildomi plombine medžiaga ir tvarkoma paties danties estetika.

Po endodontinio gydymo danties atstatymui neretai reikalingas protezavimas vainikėliu arba atliekamas kitokio pobūdžio danties restauravimas. Išsaugoti nuosavus dantis kiekvienu atveju yra profesionalaus odontologo tikslas.