Kodėl knygos internetu pigesnės nei knygyne?

By , in Laisvalaikis Prekės ir paslaugos on . Tagged width: ,

knygos internetuSkaitytojai, pradėję domėtis, kur internete galima įsigyti knygų, atranda gana patrauklias kainas ir nemažai akcijų. Tai puiku, tačiau kyla klausimas, kaip pardavėjai geba sukurti patrauklesnes sąlygas. Kokiu būdu knygos internetu tampa pigesnės nei tradiciniuose knygynuose parduodami literatūros kūriniai?

Skirtingi formatai

Viena iš priežasčių, kodėl skiriasi kainos, yra nevienodi parduotuvių išlaikymo kaštai. Tiek elektroninis, tiek įprastas knygynas reikalauja rūpesčio bei pinigų, tačiau skirtumas visgi egzistuoja. Pasitelkime pavyzdį.

Sakykime, knygynų tinklas „globoja“ trisdešimt skirtingose vietose įsikūrusių knygynų. Kiekviename jų turi būti patrauklus interjeras, kiekviena įstaiga turi būti švari. Visur reikalingi pardavėjai, valytojai, reikia objektus saugoti ir t.t. O štai knygos internetu gali būti siūlomos iš vieno sandėlio. Jis, aišku, taip pat privalo atitikti reikiamus standartus ir nepriminti landynės. Bet net jeigu visoje Lietuvoje būtų įsikūrę kokie trys internetinio knygyno biurai ir jų sandėliai, skirtumas vis tiek akivaizdus. Tai mums aiškiai nurodo, jog piniginės sąnaudos skiriasi. Mažesni kaštai = galimybė pasiūlyti mažesnes prekių kainas.

Skirtingi prekybos formatai lemia ir nevienodus skaičius. Kas laimi? Žinoma, kad vartotojas.

Kada laimi tradicinis variantas?

Galima klausti, ar elektroninės prekybos būdas šimtu procentų nugali tradicinį. Tačiau vien pažvelgus į antraštę (kuri klausia, kada laimi neinternetinė prekyba) aišku, kad taip nėra.  Nors knygas internetu skaitytojai įsigyja patraukliomis kainomis, savojo romano ar kito žanro kūrinio gali tekti palaukti. Jeigu knygos reikia skubiai (pavyzdžiui, mokslui), greičiausiai bus pasirenkamas „archajiškas“ pirkimo variantas. Žvelgiant iš kitos pusės, paštomatai ir kitokie prekių pristatymo būdai laukimo laiką sutrumpina. Ką rinktis? Priklauso nuo poreikių ir situacijos.

Ar kainų skirtumas yra didelis?

Kiek pavyksta sutaupyti perkant el. parduotuvėje? Realus pavyzdys: knygyne romanas kainuoja 10,75 Eur, o tokios pačios knygos internetu kaina yra 9,68 Eur. Eurais skirtumas neatrodo didelis, bet pavertus litais jis tampa gana svarus