Kaminų įdėklai: nauda ir privalumai

By , in Namai on .

kaminu ideklai

Norint, kad kaminas būtų saugus ir atitiktų šiuolaikinius statybos reikalavimus, pasirenkami kaminų įdėklai naujiems arba seniems mūriniams kaminams. Nerūdijantis plienas yra lengva, tvirta medžiaga, todėl metaliniai kaminų įdėklai laikoma tikrai geru sprendimu saugiems namams. Todėl derėtų plačiau pakalbėti apie kaminų įdėklų svarbą ir naudą.

Pagrindinė kaminų įdėklų paskirtis – apsaugoti mūrinį kaminą nuo ardymo. Mūrinis kaminas nuolat veikiamas dviejų skirtingų aplinkų – šalčio iš išorės ir šiltų dūmų iš vidaus. Susidaręs temperatūrų kontrastas lemia tai, kad ant vidinės kamino sienos pradeda darytis kondensatas. Nuolatinė drėgmė kamine kenkia mūrui, mūrinėms plytoms ar betonui. Pamažu tokių aplinkos sąlygų veikiamas kaminas pradeda irti.

Metalinio kamino kondensatas neveikia. Arba nesusidaro išvis. Kadangi metalinis kaminas įšylą daug greičiau, vos per kelias minutes, tai visas kondensatas išgaruoja, arba nuteka kaminu žemyn į specialias angas kondensato nutekėjimui.

Kaminų įdėklai itin patogus pasirinkimas, kuomet name yra kombinuotas šildymas, t.y. pora skirtingų katilų (pvz., kieto kuro ir dujinis katilas). Įprastai tokiu atveju reikėtų dviejų skirtingų kaminų, tuo tarpu naudojant kaminų įdėklus, vamzdžiai gali eiti vienu kaminu. Taip sutaupoma nemažai lėšų statybos metu.

Kaminų įdėklai gali būti skirti ir ventiliacijos sistemoms. Jei mūrinis kaminas pakankamai platus, viename kamine gali eiti ne tik dviejų katilų dūmtraukiai, bet ir ventiliacijos šachta.

Sugrįžtant prie nerūdijančio plieno kaminų įdėklų privalumų, šie padeda išvengti suodžių susidarymo ir kamino užsikišimo. Kadangi įprastai dūmai kyla sukdamiesi sraigtu, tai suodžiai, sąnašos dažniausiai atsitrenkia į stačius keturkampio ar stačiakampio mūrinio kamino kraštus ir ten pradeda kauptis. Tuo tarpu apvalus ar ovalus kamino įdėklas neturi kampų ir nesudaro palankių sąlygų suodžių sankaupoms dūmtraukyje.

Ne ką mažiau svarbu ir metalinio kamino atsparumas ugniai. Kadangi nerūdijantis plienas gali atlaikyti ir itin aukštas temperatūras, pavyzdžiui, „suodžių gaisrą“, kurio metu kaitra kamine pasiekia 1000-1200 laipsnių, kaminų įdėklai itin prisideda prie saugesnių namų kūrimo.