Kaminai – kuo jie svarbūs pirčiai?

By , in Namai on .

Kaminai

Retas kuris nėra lankęsis pirtyje. Jos gali būti labai įvairios – suomiška pirtis, tai karšta ir labiau drėgna pirtis; turkiška – sausa pirtis; rusiška – tikriausiai viena populiariausių Lietuvoje, joje, kaip ir suomiškoje pirtyje, ant karštų akmenų pilamas vanduo, jis garuoja ir taip į viršų kildamas karštis leidžia mėgautis karštais pirties garais ir puikiai praleisti savaitgalį.

Pirtys, kaip sveikatingumo metodas praktikuojamos jau daugybė metų. Jau senovės romoje buvo įrengtos viešos pirtys, į kurias vyrai ateidavo ne tik pailsėti, bet ir aptarti svarbių politinių reikalų. Šiandien pirtis yra labiau traktuojama kaip poilsiui skirta zona. Ir pirčių galima rasti kiekviename mieste ir netgi ne po vieną, o po keletą. Kuklesnis žmogus išsinuomos privačią pirtelę su draugais, o drąsenis eis į viešą pirtį, kurios šiandien ir vėl yra labai populiaros. Jose galima sutikti įvairaus amžiaus žmonių.

Pirtys turi laiptelius, kurie indikuoja karštį – sėdint ant žemiausio laiptelio pasieks mažiausia karščio banga, sėdint ant aukščiausio – didžiausia. Dažniausiai ant aukščiausio laipelio sėdi patyrę pirtininkai, kurie nebijo karščio, yra pratę prie jo ar žino kai su tuo kovoti ir nepersistengti.

Labai svarbu, kad pirtyje neperskaitumėme yra užsidėti šlapią kepurę. Ji ne tik apsaugo plaukus nuo karščio, bet ir apsaugo pačią galvą nuo perkaitimo.

Neatsiejamas dalykas pirtyje – vantos. Vantos gaminamos iš beržo šakų, šakos ne plikos, bet su lapais. Jos specialiai ruošiamos pirčiai, o prieš periantis – pamirkomos vandenyje. Vantavimas nusipelno atskiro straipsnio, kadangi tai yra savotiškas menas.

Aromaterapija pirties metu – atpalaiduojantis arba gaivinantis malonumas. Dažni pirčių lankytojai praktikuoja eterinių aliejų naudojimą pirtyje, tačiau nepersistenkite su kvapais, kai eisite į viešą pirtį – tai ne visiems gali patikti.

Bet nereikia užmiršti, jog tam, kad galėtume mėgautis šiais pirties malonumais, ne ką mažiau svarbus yra pats pirties įrengimas. Visose pirtyse yra pečius, laiptai, kai kuriose akmenys. Bet ar kada susimąstėte, kokį vaidmenį pirtyse atlieka kaminai (kaminai1.lt)? Be gero kamino nebus ir pirties. Jei jūsų pirties kaminas bus kiauras, patalpa tiesiog užsipildys dūmais, tačiau jūs joje būti negalėsite, todėl norint įsirengti pirtį namuose, pirmiausia pagalvokite, kur išeis ventiliavimo anga, o tuomet jau galėsite mėgautis visais pirties privalumais.