Kada šunį aprodyti veterinarams?

By , in Gyvūnai on .

Sunu kastracija

Pirmą kartą šunį įsigijusiems žmonėms, labai dažnai kyla daug panašių klausimų – kada savo augintinį turėčiau aprodyti veterinarams? Kada būna atliekama šunų kastracija? Kaip dažnai augintinis turėtų būti aprodomas veterinarams? Deja, bet turime susitaikyti, kad visuomet yra tikimybė, jog mūsų šuo susidurs su rimtomis sveikatos problemomis arba patirs tam tikrą fizinę traumą, todėl tokiu atveju apsilankymas veterinarijos klinikoje tampa neišvengiamas.

Kita vertus, tai tikrai ne vienintelė priežastis užsiregistruoti vizitui pasirinktoje veterinarijos klinikoje. Lygiai taip pat kaip ir žmonių, gyvūnų sveikatos būklė turėtų būti tikrinama reguliariai. Tai yra profilaktika, kuri būtina norint išsaugoti puikią sveikatą ir prailginti šuns gyvenimo trukmę. Tai reiškia, kad kiekvienas šuns šeimininkas turėtų keisti savo įpročius ir veterinarijos klinikoje lankytis kur kas dažniau nei tik susidūrus su šuns sveikatos problemomis.

Tiesą sakant, kuo dažniau savo šunį aprodysite specialistams, tuo labiau sumažės sveikatos problemų kilimo rizika. Ką jau kalbėti apie tai, kad kiekvieno vizito metu visuomet veterinarams galite užduoti visus jums rūpimus klausimus. Galbūt norėsite sulaukti patarimų dėl šunų maisto pasirinkimo, o gal norite aptarti jo kailio priežiūros ar fizinio aktyvumo klausimus? Kad ir kokių neaiškumų jums kiltų, pasitarkite su šios srities specialistais – tuomet galėsite jaustis užtikrinti dėl tinkamos augintinio priežiūros.

Ir nors pradžioje gali kilti įvairių nedidelių problemų, ilgainiui suprasite, ką, kaip ir kada reikėtų daryti, kad jūsų šuo būtų sveikas ir gyventų pilnavertį gyvenimą. Žinoma, visuomet labai didelį dėmesį skirkite jo fiziniam aktyvumui ir mitybai. Taip pat, nepamirškite jam skirti pakankamai nuoširdaus dėmesio – tik tuomet jis galės jaustis mylimas ir saugus. Be to, kaip jau supratote, veterinarijos klinika Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar bet kuriame kitame mieste, kuriame gyvenate, visada pagelbės prižiūrint savo geriausią šeimos draugą. Todėl niekada nepamirškite kliautis gyvūnų priežiūros ir gydymo specialistais, kurie turi daug patirties ir neįkainojamų žinių.

Be to, jei gyvenate su šeima, apie svarbiausias šuns priežiūros detales taip pat būtinai informuokite ir juos. Jei visi šeimos nariai veiks kaip viena darni komanda, jūsų šuo bus žvalesnis, energingesnis ir kur kas sveikesnis.