KADA DUŠE JAUSITĖS TIKRAI PATOGIAI?

By , in Namai on .

Dušo kabinos išvaizda daug prisideda prie bendros vonios kambario estetikos formavimo, todėl renkantis šiam įrenginiui dušo maišytuvą verta atkreipti dėmesį ir į tai, koks dušo maišytuvas galėtų būti pats tinkamiausias ne tik dėl techninių, bet ir išvaizdos savybių. O be šio įrenginio vonios kambaryje tikrai neįmanoma jaustis patogiai ir saugiai.

Kokios būna dušo sistemos?

Dušo sistemos būna dviejų rūšių – arba montuojamos virš tinko, arba po tinku. Vienai iš jų reikalingos vienos sudėtinės dalys, kitai – kitos. Todėl prieš rinkdamiesi kurią nors vieną iš jų, atsižvelkite į esamą situaciją – ar imsitės rekonstruoti vonios kambarį, ar paliksite patalpą tokią, kokia buvo. Nes potinkinės dušo sistemos montavimui tikrai prireiks bent iš dalies imtis pokyčių, kad ją galėtumėte įdiegti. Todėl jei vonioje neketinate imtis sudėtingesnio remonto, tada verčiau rinktis virštinkinį dušo maišytuvą. Geriausia, kai dušinėje įmontuotas termostatinis maišytuvas, nes jis apsaugo besimaudančius nuo nusitvilkymo karštu vandeniu. Šio tipo vandens maišytuvas tiesiog būtinas tada, jei naudojatės pasenusia vandens tiekimo sistema.

Kokių rūšių būna dušo vandens maišytuvai?

Dušo maišytuvai, atsižvelgiant į tai, kaip jie yra valdomi, būna skirstomi – į vienos valdymo svirtelės, dviejų svirtelių, termostatinius – sensorinius. Kadangi vandens maišytuvus gamina skirtingi gamintojai, tai jų tiekiami gaminiai tarpusavyje skiriasi ne tik išvaizda, bet ir techninėmis savybėmis bei kokybiškumu. Termostatiniai maišytuvai, kurie skirti tiek dušui, tiek voniai, atsakingi už ištekančio vandens temperatūros pastovumą. Šiuos įrenginius Europa naudoja jau keletą dešimtmečių, jie vis labiau populiarėja ir mūsų šalyje.

Kokios yra termostatinių vandens maišytuvų rūšys?

Termostatiniai vandens maišytuvai yra skirstomi į elektrinius ir mechaninius. Elektrinis vandens maišytuvas būna prijungiamas prie elektros tinklo, jį galima valdyti sensoriaus, specialaus ekrano arba atitinkamų mygtukų dėka. O mechaniniam termostatiniam vandens maišytuvui elektra nėra reikalinga, jis reguliuojamas rankenėlėmis, todėl ir kainuoja pigiau. Beje, naujausios gamybos termostatiniai maišytuvai ne tik išsaugo nekintančią vandens temperatūrą, bet juose dar yra įdiegta išskirtinė aušinimo technologija, kuri neleidžia įkaisti prietaiso korpuso paviršiui. Be to, ji vertinami dėl savo modernios išvaizdos.