Jūsų namo kiemas

By , in Namai on .

Turite nuosavą namą, tačiau būdami jo kieme nesijaučiate komfortiškai ir jaukiai? Svarstote, ką galėtumėte pakeisti, kad sukurtumėte norimą atmosferą? Pateiksime jums keletą naudingų patarimų, kurie galės pagelbėti sprendžiant šį klausimą.

Namo išorė

Galbūt skamba keistai, tačiau namo eksterjeras turi didelės įtakos bendram kiemo vaizdui. Jei išoriškai namas atrodys naujas ir pasižymės sodria ir tinkama spalva – kiemas taip pat gali atrodyti gyvesnis ir gražesnis.

Tvora

Koks šiuolaikinis nuosavas namas be jį juosiančios tvoros? Privatumas daugeliui šiuolaikinių vartotojų yra pagrindinis prioritetas, todėl tvora yra būtina, jei norite savo namo kieme jaustis jaukiai ir saugiai. Pastarasis aspektas taip pat yra tiesiogiai susijęs su tvoros pasirinkimu. Šiandien galima rinktis tiek metalines, aliuminio, plytines, tiek ir medines tvoras. Kiekvienas tvorų tipas yra labai skirtingas, todėl gali patenkinti individualius vartotojų poreikius. Žinoma, jei norite daugiau privatumo ir saugumo, turėtumėte pasirinkti aukštą ir tankių konstrukcijų tvorą – tai apsaugotų nuo laukinių gyvūnų, vagių ir kitų prašalaičių. Be to, išvengtumėte ir aplinkinių kaimynų akių. Kadangi šiandien apdirbamas metalas (metalo-stakles.lt) yra labai patvarus ir kokybiškas, pasirinkus metalinę tvorą galima būti tikriems dėl jos ilgaamžiškumo.

Kiemo vartai

Jei namą apjuosite aukšta tvora, puikiai suprantama, kad reikės ir kiemo vartų. Jų pasirinkimas taip pat yra ne ką mažesnis nei jau minėtų tvorų. Pavyzdžiui, jei bus pasirinkti stumdomi kiemo vartai – jie gali tapti puikia jūsų kiemo eksterjero detale. Be abejo, jei norite didesnio patogumo, tuomet pasirinkite automatines sistemas turinčius vartus.

Apželdinimas

Jei norite, kad jūsų namo kieme būtų labai gražu ir jauku – nepamirškite profesionalaus apželdinimo. Kuo daugiau dėmesio skirsite savo kiemo aplinkos tvarkymui, tuo geresnį rezultatą galėsite pasiekti. Pagalvokite, kokie medeliai, krūmai, gėlės ir vijokliniai augalai galėtų puikiai įsikomponuoti į bendrą kiemo vaizdą. Tuomet apsvarstykite vietas, kuriose jie galėtų būti pasodinti. Visuomet rekomenduojama konsultuotis su šios srities specialistais, kurie gali patarti, kokios augalų rūšys būtų tinkamiausios ir kokios geriausiai derėtų tarpusavyje.

Įvairūs statiniai

Norint kieme leisti didžiąją savo laisvalaikio dalį, taip pat reikėtų pasirūpinti ir puikiai prie bendro vaizdo derančia užuovėja, pvz., iš rąstų pagaminta pavėsine. Nepamirškite ir suoliukų, medinio stalo ar kitų lauko detalių.