Ergoterapija: viskas, ką reikia žinoti

Ergoterapija yra viena sudėtinių paciento reabilitacijos dalių, padedančių atstatyti jėgas ir organizmo funkcines galimybes po įvairiausių traumų, sumušimų, ligų ar tiesiog turint senatvinių sutrikimų ar varginančių lėtinių susirgimų. Ergoterapija mūsų šalyje su kiekviena diena vis aktyviau praktikuojama įvairiose medicinos ir reabilitacijos įstaigose ir daugeliui žmonių itin efektyviai leidžia sugrįžti į pilnavertį gyvenimą. Tad ką reikėtų žinoti apie ergoterapiją?
Pirmiausia apie pagrindinį šio darbo/gydymo tikslą. O jis toks – pacientui suteikiama pagalba ir, reikalui esant, mokymas atlikti kasdieninę veiklą, užduotis ir veiksmus, kurie reikalingi užtikrinti produktyvų gyvenimą bei savęs ir aplinkos valdymą.
Jeigu kreipiatės į reabilitacijos centrą, būtinai pasiteiraukite apie ergoterapeuto darbą toje įstaigoje. Ergoterpeutas, būdamas reabilitacijos komandos narys, siekia konkrečiam pacientui reikalingų reabilitacijos tikslų ir užtikrina kokybišką kompleksinę pagalbą. Konsultuodamasis su kitais reabilitacijos specialistais, geba įvertinti individualią paciento būklę ir skiria individualų veiklos planą. Taip pat ergoterapeutas aktyviai leidžia laiką su pacientu, užsiimdami ta veikla, kuri, specialisto nuomone, ligoniui yra būtiniausia. Beje, ergoterapijos užsiėmimai gali būti tiek individualūs, tiek grupiniai. Jie padeda ligoniams atitrūkti nuo nerimą keliančių minčių ir įgyti daugiau pasitikėjimo savimi.
Dažnai pacientai, besikreipiantys į reabilitacijos įstaigas, painioja kineziterapeuto ir ergoterapeuto atliekamą darbą ir suteikiamas paslaugas. Dėl aiškumo įvardinsime dažniausiai suteikiamas ergotepeuto paslaugas:
- Pagalba norint išmokti ir atlikti kasdienines užduotis;
- Pagalba atliekant užduotis, kurioms reikalingi smulkiosios motorikos įgūdžiai;
- Mokymai saugiai atsistoti nuo kėdžių, vonios ir kitų vietų;
- Parodo paprastesnius pratimus padedančius atgauti lankstumą ir mažinančius skausmą;
- Išmoko streso valdymo strategijos;
- Suteikia pagalbą programoms, padedančioms grįžti į darbą;
- Suteikia apmokymus artimiesiems, kaip namuose prižiūrėti ligonį.