Aromaterapija – geresnei gyvenimo kokybei

By , in Sveikata, grožis on .

Aromaterapija

Nuolatos augant eterinių aliejų ir aromaterapijos populiarumui, neabejotinai ne kartą esate girdėję apie tai, kas yra vadinama aromaterapija. Tačiau ar žinote, kokią naudą aromaterapija turi mūsų kūnui ir sielai? Aromaterapijos metu yra naudojami natūraliai išgauti eteriniai aliejai. Jie gali būti pasitelkiami per orą (pvz., garus), atliekant masažą, atsipalaiduojant vonioje ar kitais būdais, tokiu atveju siekiant pagerinti gyvenimo kokybę, išspręsti įvairias dažnai pasitaikančias sveikatos problemas, dezinfekuoti žaizdas, apsaugoti mus nuo įvairių neigiamų aplinkos veiksnių, atpalaiduoti ir stimuliuoti mūsų protą bei kūną. Aromaterapija yra holistinės terapijos forma, kuri kiekvienu atveju gali būti pritaikoma ir pasitelkiama skirtingai, atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus būklę ir poreikius.

Streso mažinimas

Vienas iš daugelio aromaterapijos privalumų – tai efektyvus streso mažinimas. Daugybė vartotojų aromaterapiją pasitelkia būtent dėl šio tikslo. Be abejo, tokiu atveju eteriniai aliejai įprastai yra garinami, t.y. mes juos jaučiame kvėpuodami. Kuomet tinkamai pasirinkti eteriniai aliejai patenka į orą, kuriuo kvėpuojame, pakankamai greitai galime pajusti didesnę ramybę ir atsipalaidavimą. Tai padeda subalansuoti mūsų psichologinę pusiausvyrą ir nuotaiką. Tam puikiai tinka apelsinų, levandų ar pipirmėčių eteriniai aliejai.

Suteikia energijos

Šiuolaikinis gyvenimo tempas yra labai spartus ir sekinantis. Daugybė žmonių daugiau energijos bando gauti vartodami kavą, įvairius energetinius gėrimus ar kitus stimuliantus, kurie nėra tinkami ir sveiki. Todėl jei norite natūraliu ir sveiku būdu įgauti daugiau energijos, nepamirškite eukaliptų, cinamono, jazminų, arbatmedžio, pipirmėčių ir rozmarinų eterinių aliejų.

Galvos skausmo mažinimas

Begalė žmonių reguliariai susiduria su galvos skausmais, o kai kurie ilgai kenčia nuo migrenos. Tai labai kenkia gyvenimo kokybei. Todėl jei galvos skausmas jums nėra svetimas, į pagalbą galite pasitelkti aromaterapiją. Pipirmėčių, eukaliptų, sandalmedžio ir rozmarinų eteriniai aliejai gali labai efektyviai sumažinti galvos skausmą ir kitus su tuo susijusius nepatogumus.

Miego kokybės gerintojas

Didelis stresas, nerimas ir kasdieniai rūpesčiai gali neigiamai veikti mūsų miego kokybę. Jei pastaruoju metu kenčiate nuo nemigos ir kasdien jaučiate vis labiau išsekę ir mažiau pailsėję, aromaterapijos dėka galite lengviau užmigti ir ramiau miegoti. Jei nepamiršite levandų, ramunėlių, laimo ir kedrų eterinių aliejų, jūsų miegas labai greitai taps kokybiškesnis ir malonesnis.

Aukščiau išvardinti privalumai, kuriais pasižymi aromaterapija ir jos metu naudojami eteriniai aliejai, nėra vieninteliai, todėl kiekvienas žmogus, kuris nori gyventi sveikesnį ir kokybiškesnį gyvenimą, neturėtų ignoruoti natūralių ir sveikų sprendimų.