Ar nekilnojamo turto vertinimas turi reikšmės galutinei pardavimo kainai?

By , in Namai on .

Žinios apie nekilnojamą turtą mus pasiekia beveik kiekvieną dieną. Vieni nuolat ieško, kur gali investuoti ir nusipirkti naują būstą, kad galėtų jį nuomoti ar po kurio laiko sėkmingai parduoti, kiti niekaip nesuranda būsto sau – jiems netinka pasiūloje esantys variantai ir vis ieško, ieško, ieško… Treti tik nori parduoti savo butą ar namą, kad dabar, esant tikrai aukštoms nekilnojamo turto kainoms, galėtų kuo daugiau uždirbti, ypač jeigu būstą buvo įsigiję prieš keletą metų, tai jo vertė bus nemažai pakilusi ir bus galima nemažai uždirbti, jeigu savininkai turi kur kitur gyventi pastaruosius metus. Taip ir sukasi rinka. Vieni perka, kiti – parduoda. Nekilnojamo turto vertintojai tik džiaugiasi, kad turi darbo. Šiuo metu nekilnojamo turto vertinimas – itin aktuali paslauga, nes turtas dažniausiai perkamas jį įkeičiant bankui. Rečiau vertinimo prireikia, kai objektas yra paveldimas ar juo yra dalinamasi.

Kartais nekilnojamo turto vertinimo paslaugos užsakovui kyla klausimas, ar nustatyta turto vertė turės įtakos galutinei pardavimo kainai. Tiek kilnojamo, tiek ir nekilnojamo turto kaina yra susitarimas tarp pirkėjo ir pardavėjo. Jie kartu nusprendžia, kokia suma bus mokama už perkamą turtą. Tuo tarpu turto vertintojo nustatyta turto vertė yra objektyvus rinkos rodiklis. Žinoma, nereikia pamiršti, jog nustatyta turto vertė po to, kai buvo atliktas nekilnojamo turto vertinimas, gali turėti įtakos apsisprendimui dėl pirkimo arba deryboms dėl kainos. Priklausomai nuo to, ar vertė bus nustatyta mažesnė, ar didesnė nei buvo sutarta, gali turėti reikšmės tiek pirkėjui, tiek ir pardavėjui.

Galite iš anksto žinoti, kas turi didžiausią įtaką turto vertės nustatymui. Taigi kompetentingas turto vertintojas privalo atkreipti dėmesį į daugelį esminių detalių bei su turto savininku aptarti visus veiksnius, kurie gali turėti įtakos turto vertei. Pagrindiniai ir didžiausią reikšmę turintys veiksniai visada išlieka nekilnojamo turto vieta bei jo būklė. Žinoma, įkainojimui įtakos turi ir infrastruktūros išvystymas, bendras plotas, aukštas, jei perkamas butas ir pan. Atkreipkite dėmesį, jog tokie objekte esantys daiktai kaip baldai ar buitinė technika nekilnojamojo turto vertei visai neturi įtakos.