Apie naujoves paslaugų srityje: kapaviečių priežiūra

By , in Prekės ir paslaugos on . Tagged width: ,

kapavieciu prieziuraApsilankę kapinėse visuomet pamatysime kapus, kurie yra tvarkomi, tačiau didelė dalis kapų yra apleisti ir netvarkomi. Kodėl taip yra?

Visų pirma, dažniausiai žmonės savo artimuosius, palikusius gyvųjų pasaulį, laidoja gimtojo miesto ar miestelio kapinėse. Galbūt tai yra savotiška klaida, nes gimtinė gali būti nutolusi šimtais kilometrų. Tai gali nulemti priežastį, kodėl kapavietė nėra tvarkoma. Juk ne kiekvienas gali bent kartą per mėnesį skirti pusdienį nuvykimui į mirusiojo gimtinę ir sutvarkyti jo kapą. Finansų tam gali užtekti, tačiau, kaip visada, yra ir laisvo laiko stoka. 

Antra, niekam ne paslaptis, šiuo metu Lietuvoje yra didelė emigracijos banga. Lietuviai iškeliauja į kitas šalis uždarbiauti, o tėvynėje palieka viską. Taip pat paliekamos ir apleidžiamos yra kapavietės, kadangi ne kiekvienas turi artimą ar giminaitį, kuris galės pagelbėti ir pasirūpinti mirusiųjų kapais.
Trečia, šiais laikais žmonės yra labai veiklūs ir užsiėmę, todėl, net ir turėdami geriausių norų, neatranda laiko nuvykti sutvarkyti anapilin išėjusių artimų žmonių kapų.
Tačiau, nėra padėties, be išeities. Šiomis dienomis daug įmonių ar, netgi, fizinių asmenų, gali pasiūlyti paslaugą, kuri yra vadinama kapų priežiūra. Yra siūloma daug skirtingų paslaugų paketų, kurie yra įkainoti taip pat skirtingomis sumomis. Kainos gali svyruoti nuo  20 iki 100 eurų. Kokios paslaugos yra suteikiamos?
Su klientu yra sutariama, kaip dažnai kapavietė turėtų būti tvarkoma. Kai kuriems užtenka du kartus per mėnesį, kitiems kartą per mėnesį, o yra ir tokių žmonių, kuriems kapavietės sutvarkymas kartą per pusę metų yra pakankamas skaičius.
Sekantis žingsnis yra kliento norų išklausymas. Kapavietės būna skirtingos: viena kapavietė gali būti užpildyta akmens skalda, kita kapavietė bus padengta plokšte, o trečia bus padengta juodžemiu ir apželdinta gėlėmis.
Jeigu tai yra akmens skalda padengta kapavietė, dažniausiai klientas prašys išrinkti sukritusius lapus, šakeles ir kitas šiukšles, pasodinti ar pamerkti gėlę, išvalyti paminklą ir uždengti žvakę.
Žmonės, kurių giminaičių kapas yra padengtas plokšte, prašys nuplauti plokštę, paminklą, pamerkti gelių ir uždegti žvakę.
Daugiausiai darbo būna su kapavietėmis, kurios yra padengtos juodžemiu. Tuomet tenka išvalyti žemės paviršių nuo lapų, šiukšlių ir t.t., pasodinti gėles, išpurenti žemę, uždegti žvakę, išvalyti paminklą.
Nereikia pamiršti, kad kiekviena gėlė ar žvakė yra apmokestinama papildomai. O po paslaugos įvykdymo, klientas gauna nuotrauką, su kapavietės vaizdu prieš ir po.
Jeigu finansai leidžia, man ši paslauga atrodo tikrai labai patraukliai, o ką manote Jūs?