Apie krovinių vežimo taisykles

Turbūt turėjote ne vieną progą susipažinti su keliomis svarbiausiomis krovinio pervėžimo taisyklėmis bei sąlygomis, tačiau tai – tikrai ne viskas, ką turite žinoti tuo atveju, jei planuojate pasinaudoti šiomis paslaugomis.

Tie, kuriuos domina krovinių pervežimas, turėtų žinoti ir tai, jog turto sugadinimo ar praradimo atveju paslaugos teikėjas atlygina tik tiesioginius nuostolius.

Dar viena svarbi sąlyga – kiekvienas vežėjas įsipareigoja neatskleisti trečiosioms šalims, kokie kroviniai yra gabenami. Ši informacija yra žinoma tik paslaugos teikėjui bei gavėjui.

Likote nepatenkinti suteiktos paslaugos kokybė? Tokiu atveju belieka tik pridurti, jog galite reikšti pretenzijas rašytine per 30 dienų po paslaugos suteikimo.

Kiekvienas, planuojantis pasinaudoti tokia paslauga, iš anksto turėtų žinoti ir tai, jog vienos įmonės yra nustačiusios konkrečius tokios paslaugos įkainius, tačiau yra ir tokių įmonių, kurios nustato tik preliminarią  paslaugos kainą, tuo tarpu konkreti paslauga kaina paaiškėja tik po išsamios konsultacijos.

Krovinių pervežimas – tai paslauga, kuri neatsiejama nuo specifinių sąvokų. Belieka tik pridurti, jog kone kiekvienos įmonės pateikiamose sąlygose ir taisyklėse sutiksite tokius žodžių junginius, kaip pilnas krovinys, dalinis krovinys, negabaritinis krovinys. Pažintis su sutarties sąlygomis bus kur kas efektyvesnė bei greitesnė, jei iš anksto išsiaiškinsite, ką reiškia išvardintos sąvokos. Nežinote, kur ieškoti paaiškinimo? Dažna tokio pobūdžio paslaugas teikianti įmonė  savo internetinėje svetainėje pateikia ir specialų sąvokų žodynėlį.

Dar viena sąlyga, kurią kelia dažna įmonė, kurios veikla yra krovinių pervežimas, tai – avansas. Taigi, belieka tik nenustebti, jog jei būsite paprašyti sumokėt avansą.

Taigi, skyrę vos kelias minutes savo laiko, sužinojote daug svarbios informacijos – daug sąlygų ir taisyklių, kurias taiko įmonės, teikiančios krovinių pervežimo paslaugas. Belieka tik pridurti, jog žinant šią informaciją iš anksto bus kur kas lengviau suprasti, ko galite tikėtis. Na, o pabaigai – dar viena svarbi pastaba: atminkite, jog kiekviena įmonė, kurio veikla yra pervežimo paslaugos, pati sprendžia, kokių taisyklių reikės laikytis ir kokių sąlygas taikytis,  tad kiekvieną kartą prieš pasinaudodami šiomis paslaugomis, pirmiausia atidžiai perskaitykite  sąlygas ir taisykles, kurias taiko konkreti įmonė.