Aliuminis – visur naudojamas metalas

By , in Prekės ir paslaugos on .

Aliuminio profiliu sistemos

Jei prieš daugiau nei pusę amžiaus, pasaulis buvo ties pamišimo riba, kai atrado plastiką, tai dabar tą patį galima sakyti apie aliuminį. Atsiradus plastikui, iš jo buvo pradėta gaminti beveik viską. Nuo buteliukų, buitinių įrenginių iki žaislų vaikams ar net namų sudedamųjų dalių. Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais šią estadetę tikrai perėmė aliuminis. Aliuminio profilių sistemos yra naudojamos itin plačiai. Žinoma, turbūt pats dažniausiais jų panaudojimas yra statybose. Statybų sektorius yra nuolat augantis ir ieškantis naujausių ir inovatyviausių sprendimų, todėl aliuminis yra puikus pasirinkimas tiems architektams, kurie nori pasiekti tobulybę susiedami naujausius inžinerinius sprendimus su savo architektūrinėmis idėjomis. Aliuminio profiliai yra naudojami tiek durimis, tiek langams, tiek visai pastato statybai. Žinoma, taip pat jie gali būti panaudoti vien tik dekoraciniais sumetimais.

Turbūt neįtikėtina, kad tokia medžiaga, kuri yra naudojama gėrimų skardinėms gaminti, gali būti panaudota ir statybose. Išgėrę gaiviojo gėrimo skardinę, mes lengvu pirštų judesiu ją sulankstome ir išmetame, tačiau ištiesų aliuminis yra pakankamai tvirtas metalas ir būtent dėl šios savo savybės yra pasitelktas statyboms. Pavyzdžiui, vienas aukščiausių pastatų Europoje, Frankfurte esantis komercinio banko bokštas yra pastatytas būtent iš aliuminio. Na gerai, galbūt paskutiniai žodžiai nuskambėjo šiek tiek pompastiškai, aliuminio plokštės yra panaudotos pastatos išorėje, o taip pat jis buvo naudojamas ir įrenginėjant pastato ventiliacijos tinklus.

Kitas puikus aliuminio panaudojimo statybose pavyzdys yra Balingdono tiltas Jungtinėje karalystėje. Šio tilto statybose aliuminis buvo panaudotas ne tik dėl savo patvarumo, bet ir dėl ilgaamžiškumo. Aliuminio panaudojimas leido tiltui tapti vienu lengviausių tiltų, bet taip pat turėti ir itin ilgą numatomą eksplotavimo trukmę – net šimtą dvidešimt metų.

Žinoma turbūt pats įsimintiniausias pastatas iš aliuminio yra Olandijoje – „Banga“ yra puikiausias pavyzdys kaip aliuminis gali būti pritaikytas modernioje architektūroje, o tai, kad jis sunkiai pasiduoda erozijai yra dar vienas metalo pliusas („Banga“ stovi netoli jūros, todėl erozijos klausimas prieš statybas buvo itin aktualus).

Žinoma aliuminis yra naudojamas ir ne tokiems grandioziniams projektams. Daug dažniau jis yra naudojamas žymiai mažesnio mastelio, bet mums visiems itin svarbiems statiniams pastatyti. Pavyzdžiui, daug kas nori prie savo namo turėti nedidelį žiemos sodą. Jei toks priestatas būtų statomas iš plytų ar kitų tradicinių medžiagų, tuomet erdvėje labai trūktų šviesos ir tos erdvės tikrai nebūtų galima vadinti žiemos sodu, tuo tarpu aliuminio konstrukcijos leidžia pastatyti būtent tai ko reikia. Tą patį galima pasakyti ir kalbant apie fasadų statybas, nes aliuminio fasadų sistemos yra itin patvarios, ilgaamžiškos, o taip pat ekonomiškai atsiperkančios, todėl niekada nesigaili tie, kurie pasirenka aliuminį, kaip savo statybų komponentą.